Posted on Napsat komentář

Co to vlastně děláme – placky a kaše

Tak, jako dnes máme za základ stravy chléb, v dřívějších dobách (snad už od pravěku) měli lidé PLACKY.

Zplacatit se dá prakticky cokoliv, tedy pokud se týká základní suroviny na těsto.Od obilovin (základem bývaly pšenice dvouzrnka a žito, v menší míře i ječmen), přes luštěniny až po různá nouzová řešení  typu žaludy, jedlé kořínky apod.

Základní surovina se smísí s vodou, mlékem nebo třeba i pivem, je možné přidat sůl, koření, různá semínka nebo med. U této hmoty bylo záměrem nekvašené těsto, ale pokud se nespotřebovalo hned a zkvasilo, nikomu to nevadilo a placatilo se vesele dál. Jako placky je možno opéct i zbytky kaší.

My jsme ovšem trošku konzervativní, takže naše placky jsou z celozrnné pšeničné mouky a těsto nám nikdy zkysnout nestihne.

Tyto placky samozřejmě nepodáváme suché (když i tak jsou vynikající – obzvlášť čerstvě upečené), ale můžete si je dát tradičně s česnekem nebo s povidlím, se škvarkama, ale také s cizrnovou kaší podle italského středověkého receptu, nebo s jablečnou kaší podle receptu  Bavora Rodovského z Hustiřan z roku 1591 a taky se stále oblíbenější kaší z červené řepy.

Jelikož je pro nás jídlo hlavně zábava, neustále pátráme po nových receptech, se kterými následně experimentujeme na svých blízkých, abychom mohli brzy rozšířit naši nabídku o nové a pro dnešního člověka již nezvyklé chutě středověku.

Přijedeme k Vám na Vaše akce jako stánek s bezmasým občerstvením a ukázkou řemesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *